050-5322821

הדפסה דיגיטלית

ניתן לבצע הדפסה דיגיטלית בדרכים שונות. שתי טכנולוגיות חולשות על הענף:

 • הזרקת דיו – במדפסת הזרקת דיו התמונה שצריך להדפיס נוצרת על ידי טיפות דיו קטנות המונעות מהחרירים של ראשי הדפסה אחד או יותר. מכשירי הזרקת דיו יכולים להדפיס על מגוון רחב של מצעים כמו נייר, פלסטיק, קנבס או אפילו דלתות ואריחי רצפה. הדפסת דיו משמשת הרבה לכרזות ושילוט. זה גם חסכוני לפרסומים קצרי טווח כמו ספרי תמונות או קטעי ספרים קטנים. מדפסות הזרקת דיו מקוונת משולבות לעיתים עם סוגים אחרים של לחיצות להדפסת נתונים משתנים, כמו כתובות תפוצה על חלקי דיוור ישיר. העיתונות המוצגת להלן היא HP PageWide C500, המיועדת להדפסה על לוח גלי.
 • קסרוגרפיה – במדפסות זירוגרפיות, כמו מדפסות לייזר, התמונה שצריך להדפיס נוצרת על ידי הפעלת סלקטיבית של מטען על גליל מתכת הנקרא תוף. המטען החשמלי משמש למשוך חלקיקי טונר. חלקיקים אלה מועברים לתקשורת עליה מודפסים. כדי לוודא שהטונר קבוע כהלכה, המצע עובר באמצעות fuser הממיס את הטונר למדיום. מדפסות לייזר משמשות לא רק במשרדים אלא גם להדפסה קטנה של ספרים, עלונים וסוגים אחרים של מסמכים. מדפסות אלה משמשות גם להדפסה של עסקאות (שטרות, מסמכי בנק וכו ') ולדואר ישיר.

 

בשנת 2009 שתי הטכניקות היוו יחד כ- 15% מסך נפח ההדפס.

ההדפסה הדיגיטלית משמשת יותר ויותר לעבודות הדפסה שהודפסו בעבר באמצעות דפוס אופסט, פלקסו או מסך.

 • בהדפסה בפורמט קטן (בגודל A3) בפורמט קצר, הדיגיטל משתלט מהקיזוז הן להדפסת צבע והן להדפסת B&W. מדפסות מהירות וחנויות להעתקות מדפיסים דיגיטלית על מכבשים של ספקים כמו זירוקס, HP, קאנון וקוניקה מינולטה.
 • תוויות מודפסות יותר ויותר באופן דיגיטלי.
 • עבודות שלטי חוצות ונקודות מכירה או נקודת רכישה נעשות על ידי מכשירי הזרקת דיו בפורמט רחב.
 • יש מגוון רחב של מדפסות בפורמט קטן המשמשות להדפסה על מארזי טלפון, ספלים ומוצרים אחרים.
 • בהדפסת ספרים חברות ההוצאה לאור מתחילות לסמוך יותר על הדפסה לפי דרישה. מכונת הספרים של אספרסו בתמונה למטה מתאימה היטב לעבודה זו.

ישנם מספר תהליכי הדפסה דיגיטלית אחרים שמכוונים לשווקי נישה ספציפיים:

 • סובלימציה של צבע היא תהליך הדפסה בו משתמשים בחום להעברת צבע על המצע. מדפסות צבע-משנה משמשות בעיקר להדפסה על טקסטיל, להגהה ולהפקת הדפסים מצולמים. מדפסות מסוימות יכולות להדפיס על מגוון חומרים כמו נייר, פלסטיק ובד.
 • בתהליך ההדפסה התרמית הישירה משתמשים בחום לשינוי צבע ציפוי מיוחד שהוחל על הנייר. תהליך זה משמש בקופות, אך גם להוסיף סימונים, כגון מספרים סידוריים, למוצרים. לשם כך משתמשים בדיו שקוף שמשנה את צבעו כאשר לייזר מפעיל עליו חום.
 • בתהליך הדפסת העברת הדיו התרמית משתמשים בחום להמיסת ההדפסה על הסרט ועל המצע. הוא משמש בכמה מכשירי הגהה אך נראה כי הוא נעלם בהדרגה מהשוק .

תגובה אחת

 1. מנהל על ב- אוקטובר 2, 2020 בשעה 7:29 am

  בלאנס מחשבים אינטרנט ותקשורת הוקמה בשנת 1999 ועוסקת במכירת מחשבים וציוד היקפי למחשבים, מעניקה שירותי מעבדה לכל סוגי התקלות במחשב, מספקת שירותים בתחום האירוח ואחסון של אתרי אינטרנט – הקמה, עיצוב, קידום ותכנות אתרים. לקוחותינו נהנים ממוצרים איכותיים, מצוות בעל ניסיון מיומן ומקצועי, ממחירים נוחים ואטרקטיביים. רמת השירות שלנו בסטנדרט גבוה. לקוחותינו מכל גווני האוכלוסיה ומכל רחבי הארץ וביניהם נמנים לקוחות פרטיים ועסקיים מחברות גדולות ועד לעסקים קטנים.דילוג לתוכן